Millest mõtlevad praegu dokkerid ehk kuidas läheb EMSA sadamatöötajate sektsioonil.

Transiidist
Transiidikoguste muutumine avaldab otsest mõju töökohtade arvule Eesti sadamates ja põhjustab ebatervet konkurentsi mitte ainult stividoriettevõtete vahel, vaid ka ettevõtte-ja isegi brigaadisiseselt.

Tööohutus
Üheks põhiteemaks viimase aja ametiühingutegevuses on kujunenud tööohutus ja seda isegi mitte niivõrd kai peal laeva laadimise-lossimise ajal, vaid nii veider kui see ka poleks, hoopis Paldiski ja Muuga sadamate garaaziboksides.

Usaldusisiku kaitseks
EMSA aktsioon "Tööohutus sadamasse!" on seotud ka 14. septembril 2015 toimunud piketiga, kus protesteeriti AS Transiidikeskuse ignoreeriva poliitika vastu EMSA kui töötajate esindaja suhtes. Sellele järgnes 90 piketti AS Transiidikeskuse usaldusisiku Sergei Mastepani kaitseks ajavahemikus 19 oktoober kuni 22 detsember 2015.

DBT
AS DBT PR-juht Ago Tiiman kommenteeris ajalehe Delavõje Vedomosti 12. mai 2015 numbris suhteid EMSA-ga järgmiselt: "Ametiühingu ignoreerimine on viga. Jah, teised võivad tööjõu arvelt kokku hoida, aga juba meie eelmise ettevõtte juhi Vladimir Volohhonski ajast kehtib meil suhtumine "kui midagi teha, siis teha seda hästi". Selline kokkuhoiupoliitika alandab töökultuuri, meie aga oleme ennast alati pidanud kaasaegseks ettevõtteks."

Kindlustus
Kõigi progressiivsete ametiühingute tegutsemise üheks peamiseks edu aluseks on olnud sügav veendumus, et iseennast ja oma elukutset väärtustades, on võimalik saavutada hoopis kaasaegsem töökeskkond, milles on muutunud igapäevaseks dialoog ja konsultatsioonid tööandja ning töötajate vahel, viimaste puhul ennekõike läbi kollektiivse esindatuse, läbi ametiühingu.

Vaata teema kohta lisa siit.


 

 

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)