Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
Lisatud 19.10.2011

PRESSITEADE
 
Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
 
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Baltic Scandinavian Lines (BSL ) on töötülis. EMSA arvates soovitakse Paldiski ja Vuosaari vahel sõitva ML Via Mare operaatorfirma AS BSL-i likvideerimisega ja uue ettevõtte asutamisega vabaneda teatud  kohustustest.
 
Kuna laeva opereerimist jätkab uus ettevõte ning töökohad laeval säilivad, on töötajate koondamine vastuolus Töölepinguseadusega, mille osas oleme ka Tööinspektsiooni teavitanud. Meile teadaolevalt otsib ettevõte koondatud töötajate asemele juba uusi „lambukesi“, kes peaksid tööd alustama juba sellest pühapäevast.
 
Sellest tulenevalt soovitame kõigil meremeestel, kes kaaluvad ML Via Mare-le tööle asumist, võtta riskide teadvustamiseks EMSA-ga ühendust enne töölepingu sõlmimist.
 
Kollektiivlepingu läbirääkimiste ummikussejooksmise tõttu kuulutame laeva ML Via Mare vabaks rahvusvahelisteks aktsioonideks ja informeerime sellest oma koostööpartnereid.
 
EMSA ja DFDS Seaways OÜ läbirääkimised Paldiski-Kapellskäri liinil sõitva ML Lisco Patria Eesti meeskonnaliikmete töötingimuste osas on lõppjärgus.
 
 
Lisainfo:
Jüri Lember
EMSA esimees
GSM 50 12 507
 
 
Edastas:
Evelin Tomson
EMSA organisatsioonisekretär
 tel 6116391
GSM 56457733

Tagasi

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)